ENERGIJOS SAUGYKLA

Jei elektros energija nekaupiama saugykloje, ją reikia panaudoti, kai tik ji sugeneruojama. Dažniausiai privačiuose namų ūkiuose daugiausiai energijos vartojama vakare, kai saulė jau leidžiasi. Per dieną pagamintos energijos perteklius paprastai parduodamas ir perduodamas atgal į tinklą. Tačiau yra ir kita galimybė – saugoti saulės energiją baterijose. Saulės energiją galite naudoti ir vakarais, jei prie sistemos pridėsite bateriją. Kuo daugiau fotovoltinės įrangos pagamintos energijos suvartojate patys, tuo pelningesnis jūsų saulės energijos parkas, taigi, ir sistema atsipirks greičiau. Elektros energija už mažiausią kainą yra ta, kurią pagamina jūsų fotovoltinė įranga. Gamindami elektrą iš saulės energijos ir maksimaliai ją suvartodami, dešimtmečius apsisaugosite nuo galimų didelių elektros kainų pokyčių.

Žiemą, kai saulės spinduliuotė yra nedidelė ir plokščių produktyvumas yra vidutiniškas, baterijos atlieka papildomą funkciją. Vakare ir naktį galite įkrauti baterijas pigesne energija, o dieną, kai elektros energijos kaina yra didesnė, galite vartoti turimą energiją arba parduoti perduodami į tinklą.

Saulės elektrinės baterijų galima pridėti vėliau, kai fotovoltinė sistema jau yra naudojama. Iš anksto įspėkite pardavimo atstovą apie tai, kad domitės energijos saugykla (norėsite įrengti ateityje).

„Solarstone“ fotovoltines sistemas galima sėkmingai įrengti tiek prijungus prie tinklo, tiek neprijungus. Jei neprijungsite, sistemą galėsite suderinti su generatoriumi, kuris užtikrins beveik visišką autonomiją ir nepriklausomybę nuo vietos elektros tinklų.